Szkolenia

KitesurfingWindsurfing

KURS I STOPNIA

KiteFORT Szczecin / ŚwinoujściePZKite POZIOM 1

Poziom pierwszy jest kompletnym abecadłem KITEBOARDINGU, które powinien znać każdy początkujący KITER zanim sięgnie po latawiec.

Teoria: zapoznanie ze sprzętem tj elementami, budową, rodzajami i różnicami, poznanie fachowej terminologi, zasady pracy latawca w "wind window", zasady i systemy bezpieczeństwa, normy KS2, prawa drogi na wodzie, elementy meteorologii (niebezpieczne efekty wiatrowe i rodzaje zagrożeń ze strony chmur - Cumulonimbus).

Praktyka: klarowanie i trymowanie sprzętu, obsługa i konserwacja KITE'a komorowego i pompowanego 2 i 4 linkowego, pilotowanie latawca 2 i 4 linkowego w "wind window" podpiętego do trapezu (hooked) oraz niepodpiętego (unhooked), praktyczne użycie systemów bezpieczeństwa, startowanie oraz lądowanie latawca ( samodzielnie oraz z asystą ), "body dragi" ( oburącz, jednorącz, z wiatrem, prawy oraz lewy hals, nie patrząc na kita), start latawca z wody, zwijanie linek w wodzie oraz odzyskiwanie latawca, start z wody bez deski, samodzielna akcja ratownicza na głębokiej wodzie.

Kończy się w momencie zdobycia wymaganych umiejętności przez kursanta - nie rozliczamy kursu w godzinach !!!!

Po zakończeniu kursu otrzymasz: Kartę Progresu Poziom 1

Pakiet wycofany w sezonie 2022

KURS II STOPNIA

KiteFORT Szczecin / ŚwinoujściePZKite POZIOM 2

Poziom drugi to nauka startu z wody z deską oraz nauka i doskonalenie pływania prawym lub lewym halsem.

Programem kursu jest skoordynowanie latawca z deską i opanowanie startu z wody, a następnie nauka i doskonalenie pływania na prawym oraz lewym halsie, nauka pracy latawcem po sinusoidzie, nauka samoasekuracji (w sytuacji awaryjnej) i przeprowadzania akcji ratunkowej oraz poznanie zasad dopasowania sprzętu do panujących warunków wiatrowych oraz Twoich preferencji.

Kończy się w momencie zdobycia wymaganych umiejętności przez kursanta - nie rozliczamy kursu w godzinach !!!!

Po zakończeniu kursu otrzymasz: Kartę Progresu Poziom 2

Pakiet wycofany w sezonie 2022

PAKIET I i II STOPIEŃ

Programem kursu jest program I oraz II stopnia (patrz wyżej).

Pakiet wycofany w sezonie 2022

KURS III STOPNIA

KiteFORT Szczecin / ŚwinoujściePZKite POZIOM 3

Jest to kurs dla średniozaawansowanych KITE-rów. Podczas tego kursu nauczysz się jak kontrolować ciąg latawca i kierunek w którym płyniesz oraz jak wrócić w miejsce startu. Bedziesz potrafił pływać na większych latawcach oraz korzystać z bardziej zaawansowanych desek.

W programie kursu znajduje się : nauka zmiany kursu za pomocą krawędziowania, zatrzymanie za pomocą krawędziowania, nauka pływania pod wiatr (ostrzenie), nauka zwrotów typu twin tip oraz pierwsze próby skoków, odzyskiwanie zgubionej deski dzięki "body drag'om" pod wiatr.

Kończy się w momencie zdobycia wymaganych umiejętności przez kursanta - ten kurs rozliczany jest w godzinach.

Po zakończeniu kursu otrzymasz: Kartę Progresu Poziom 3

Cena: 220 zł / godz.

KURS INDYWIDUALNY

Jest to kurs dla każdego bez względu na poziom jego zaawansowania. Zajęcia prowadzone są w systemie: 1 Kursant = 1 Instruktor. Co oznacza że instruktor 100% swojej uwagi poświęca jednemu tylko kursantowi. Ten z kolei ma sprzęt wyłącznie do swojej dyspozycji. To najbardziej efektywny system szkolenia. Zajęcia rozliczane są godzinowo.

Cena: 220 zł / godz.

Wspiera nas